(A tánciskolák felsorolását az oldal aljára érve találod!)

A modern amerikai sztepp tánc alapját adó, swing stílust, és táncot – mely afrikai gyökerekkel bír – 1913-ban még mindenki csak Texas Tommy-ként ismerte. Aztán pár évvel később Mooch and Sugar, majd 1919-ben Break-a-way lett a tánc neve.

Végül a 20-as évek végén egy népszerű, új, még névtelen táncstílussá alakult.

1926-ban megnyílt a New York-i Harlem szívében a Savoy Ballroom, mely a táncolni vágyó feketék, és később fehérek paradicsoma lett.  1927-ben a kor kiemelkedő New York-i swingtáncosa, George Shorthy Snowden által lett ez a tánc a Lindy-hop, vagy Lindbergh-hop, Charles Lindbergh 33 órás repülő útja után, mely átívelte az Atlanti-óceánt. George ugyanis egy újságíró kérdésére, aki a arról érdeklődött, hogy mit táncol, azt válaszolta Lindy-hopot, hiszen úgy szárnyalunk, akár Lindbergh.

 

A Boogie Woogie alapvetően szintén egy Swing alapú tánc, amely az ’50-es években a Rock and Roll elterjedésével vált népszerűvé Európában. A Swing táncok (Lindy Hop, Balboa, Shag, Hoollywood Style, West Coast Swing stb.), és a Boogie Woogie közös és legfőbb jellemzője a szabad vezetés, az improvizáció. Egy igazi Boogie táncos nem előre betanult koreográfiákat sajátít el (ellentétben például a versenytáncnál), hanem a saját egyéniségével próbálja visszaadni a zene hangulatát. A zenére próbálja meg „rátenni” a figurákat, a más Swing táncból átvett elemekkel érezteti a zenei váltást (pl. Charleston, Balboa lépés), az ún. szinkron – figurákat egy-egy zenei stopra vagy hosszabb effektre igazítja. A Boogie Woogie nem sport, hanem egy igazi „Rock and Roll-os” bulikon, koncerteken, szórakozóhelyeken korosztálytól függetlenül művelhető és gyakorolható tánc.