(A tánciskolák felsorolását az oldal aljára érve találod!)

A linedance eredetéről a legnépszerűbb elképzelés az, hogy a Vadnyugatról származik. A tény viszont az, hogy a történelem előtti időkben gyökerezik. A népi táncokat is sor formációban táncolták. A linedanceket a modern népszerű zenei stílusokban is táncolták beleértve a swinget, rock and rollt, és a discót. A linedance jelenlegi népszerűsége a disco időszakból ered, amikor a country-western tánc és zenei közösségek felfedezték és felfejlesztették ezt a fajta táncformát.

Amit manapság táncolnak, az a régi „Contra” típusú táncból került át, mely nagyon népszerű volt a New England-i államokban az 1800-as évek elején. A „Contra” típusú táncok még most is népszerűek, de egy kicsit más formában. Az 1800-as évek elején két sorban táncoltak, a férfiak az egyik oldalon, a nők a másikon. A partnerek összekapcsolódtak a két sor között és saját koreográfiában középen haladva táncoltak. Mikor elérték a sor végét beálltak a végére és a következő pár ugyanígy tett.

Az 1970-es években kialakult a linedance mai formája. A linedance és a countryzene akkor fonódott össze, amikor Billy Ray Cyrus megírta az Achy Breaky Heart-ot 1992-ben. Ügyes marketing húzásként Melanie Greenwood írt rá egy táncot, hogy népszerűsítse a dalt. 5 évvel később az Achy Breaky Heart a legnagyobb tánc őrületté nőtte ki magát, egy linedance, country zenére koreografálva. Sok országban, különösen Európában az ott állomásozó amerikai katonák osztották meg a line és country táncot a helyiekkel. A countryzene hosszantartó hatása az azt befogadó országokra gyorsan lehetővé tette, hogy a linedance és countryzene a szabadidős tevékenységek mindennapi részévé váljon.

Legfőbb tulajdonsága, hogy minden egyes countryzenei számra külön koreográfiát írtak, és táncolnak. Ma a világhálón már több mint 24000 koreográfia érhető el.