(A tánciskolák felsorolását az oldal aljára érve találod!)

Csak bizonytalan emlékek vannak az ír tánc korai történetéből, de bizonyítékok vannak arra, hogy az elsők, akik vallásos rituálék alkalmával a tölgyfának és a napnak tisztelegtek, a druidák voltak. Mikor a kelták több mint kétezer évvel ezelőtt Közép-Európából Írországba érkeztek, magukkal hozták saját néptáncukat, amely intenzív hatást gyakorolt a druida kultúrára. Aztán jött a  hódítások kora a 12. században ami normann hagyományokat és kultúrát hozott Írországba.

A 16. századi írásokban már három táncstílust említenek az írások. Ezek az ír ‘Hey’ (Irish Hey), a hosszú tánc (Rinnce Fada) és a ‘Trenchmore‘. A 16. század közepén az újonnan épített kastélyok óriási termeiben adták elő a táncokat. Némelyik táncot az angol hódítók átvették, és magukkal vitték Erzsébet királynő udvarába.

Az ír táncot dudán és hárfán játszott zenével kisérték. A 18. században Írországban megjelent a táncmester (dancing master). Vándorló tánctanár volt, aki faluról falura járt a megyében, és táncolni tanította a parasztokat.

1994-ben az Eurovíziós dalfesztiválon a Riverdance sztárja, Michael Flatley és partnernője, Jean Butler egy 7 perces számot adtak elő, mely után a világ figyelme kezdett egyre jobban az ír tánc felé fordulni. Azóta az ír sztepptánc virágkorát éli, újabb és újabb show-kat alkotnak, egyre nagyobb rajongótábort gyűjtve az egész világon, így természetesen Magyarországon is.