A Közép-Európa Táncszínház (KET) 2013-ban indította útjára az IKF, azaz Ifjú Koreográfusok Fóruma programot. A koreográfusok pályázat útján kapnak lehetőséget arra, hogy egy hétig a KET társulatával dolgozzanak, majd a hét végén, munkájuk eredményét demonstráción mutassák be a Bethlen Téri Színházban.

1928-a-szeretok

Január 17-én (19:30) Gyulai Júlia, a Magyar Táncművészeti Főiskola koreográfus szakos hallgatója mutatja be a KET-tel való közös alkotását. A koreográfia ihletője Magritte Szeretők című festménye.

A soron következő IKF különlegessége, hogy a hét elejétől csatlakozott a társulathoz két koreai vendégtáncos, akik így a szombat esti demonstráción a KET táncosaival együtt lépnek föl. Son Jeemi és Kim Ji-Hyung a KDF (Korean Dance Festival) és a KET közös ösztöndíjával érkeztek Budapestre, hogy két hétig a társulattal dolgozzanak.

Az IKF egy tehetséggondozó- és kutatóprogram, melynek elsődleges célja a koreográfusi utánpótlás lehetőségeinek javítása, a fiatal koreográfusok helyzetbehozása. A közelmúlt tapasztalatai azt mutatják, hogy az első darabjukra pályázó alkotók a korábbinál is kevesebb támogatást kapnak, ha kapnak egyáltalán.

1927_szeretok_magritte

A Közép-Európa Táncszínház új stratégia kidolgozására vállalkozott, hogy folytathassa a legfiatalabb alkotókkal való együttműködést. Az IKF nyílt pályázatán fiatal koreográfusok kapnak lehetőséget az alkotásra. A nyertesek egy hétig dolgozhatnak a KET táncosaival, a hét végén pedig nyilvános bemutatót, demonstrációt tartanak színházi körülmények között.

A nyertesek eddigi névsora is impozáns; Jobbágy Bernadett, Újvári Milán, Pálfi Gabriella, Grecsó Zoltán, Ujszászi Dorottya és Varga Kinga nyerték ez a lehetőséget.

Gyulai Júlia

 

 

2015 januárjában pedig Gyulai Júlia mutathatja meg koreográfusi képességeit.